Kapat

701 Strasbourg – Dijon Maç Tahmini

Strasbourg’un Fransa kupası’nda yarı finale gelmesi çok zor olmadı. Alt lig ekibi Orchesien deplasmanında ve ardından da Paris deplasmanında rahat kazandıktan sonra Denain-Voltaire deplasmanında az kalsın sürpriz yapıp eleneceklerdi ama son çeyrekte tecrübe ve kalite farkı ile turu geçtiler. 2 ay önce Leaders Cup’da Paris’de Dijon’u uzatmada ve ardından finalde tartışmalı bir maç sonu ile Le Mans’ı devirip kupayı kazanmışlardı. 99’dan beri bu kupada finale çıkamadılar. Campbell haftasonu sakatlığından oynamadı. Duport zaten bir türlü sakatlıktan tam anlamı ile dönemedi.

Dijon, Fransa kupasında yarı finale gelirken Chalons-Reims, Vichy ve Nancy’i deplasmanda çekişmeli ve son saniyelerde belli olan maçları kazandı. 2006’da bu kupayı kazanmışlardı. Walker formda. Haftasonu ligte zayıf Bourg maçını uzatmada kazanabildiler.

Diğer yarı final mücadelesinde ikinci lig ekibi Le Portel, Limoges’u elemeyi başardı. Fransız ekipleri uzun yıllardır bu kupaya önem vermese de iş bu noktaya geldikten sonra kupa için tabiki de rotasyona gitmeden ve yüksek konsantrasyonla oynuyorlar. Bu maç Strasbourg’da oynanacak. İki takımın bu sezon oynadığı 3 resmi maç da düşük skorlu geçti ve 3’ünü de Strasbourg kazandı. Strasbourg yine kazanabilir ama öncelikli tercihim ALT olacak.