Kapat

702 Darüşşafaka Doğuş – Tofaş iddaa Basketbol Tahminleri

Yaptığı kuvvetli yatırıma rağmen son 2 senedir ligte finale yükselemeyen Darüşşafaka, Euroleague’de de başarısız bir sezon geçirince Oktay Mahmudi ile yollar ayrıldı ve Euroleague’de efsanevi bir Maccabi şampiyonluğunun ardından NBA’de Cleveland’da görev almış David Blatt takımın başına geçti. Slaughter, Mehmet Yağmur, Oğuz Savaş, Harangody, Wilbekin, Ender, Furkan ve Semih takımda kaldı. Birkan Batuk, Dairis Bertans, Adrien Moerman, Brad Wanamaker, Will Clyburn ve James Anderson ile anlaştılar.

Birinci ligte yer aldığı yıllarda genç oyuncuların etrafında iyi yabancı oyuncularla playoff yapmayı başaran Tofaş, 2 sezon önce küme düştükten sonra bu sezon lige bambaşka bir şekilde geliyor. Kuvvetli bir yatırım ve iyi bir kadro dışında yeni salonları ile lige yakışır haldeler. Orhun Ene takımın başında. Jarvis Williams dışında kadroyu korudular, Vasilije Micic, Ronal Roberts, Jordan Hamilton ve Sammy Mejia ile anlaştılar.

Tofaş hazırlık maçlarında savunmayı ikinci plana bırakan koş koş basketbolu oynayan bir takım izlenimi verdi. Darüşşafaka ise kusursuz bir grafik sergiledi. Darüşşafaka’nın ilk yarıdan farkı açıp kazanmasını bekliyorum. İY1