Kapat

702 EA Milano – Cremona iddaa Tahminleri

Uzun yıllar finaldeki şanssızlığını 3 sene önce şampiyon olup kıran Milano geçen sezon da ligte ve 20 sene sonra da kupada şampiyonluğa ulaştı. Çok uzun yıllardır Euroleague’de ise hayal kırıklığı yaşıyorlar. Geçen sezon takımın başına Jasmin Repesa geçmişti. Simon, McLean, Cinciarini, Gentile, Kalnietis, Sanders ve Macvan takımda kalırken Awudu Abass, Davide Pascolo, Simone Fontecchio, Ricky Hickman, Zoran Dragic ve Miroslav Raduljica ile anlaştılar.

Birinci lige yükseldiğinden beri 6 senedir playoff’un dışında yer alan ve küme düşmeme mücadelesi veren Cremona geçen sezon beklenmeyen bir çıkış ile normal sezonu dördüncü bitirdi ve playoff oynadı. İtalya kupasında da yarı finale yükseldiler. 3 senedir Cesare Pancotto takımın başında. Turner, Mian, Biligha ve Gaspardo takımda kaldı. Gabe York, Jakub Wojciechowski, Tashawn Thomas, Tu Holloway ve Omar Thomas ile anlaştılar.

Milano hazırlık maçında 5 gün önce Cremona’yı 82-74 devirdi. Milano’da o maçta oynamayan Gentile, Hickman, Macvan ve Sanders antrenmanlara dönse de bu oyunculardan bazıları oynamayabilir. Cremona zaten hazırlık maçlarında iyi bir görüntü vermemişti. Milano’nun sahasında iyi bir atmosferde süper kupa mücadelesinde Lombardiya bölgesinin bir başka ekibi olan rakibini farklı devirmesini bekliyorum. MS1