Kapat

702 Prokom Gdynia – Kutno Maç Tahmini

Prokom iç-dış sahada çok farklı bir takım. Üst üste 14 maçlarında sahalarında oynayan takımlar kazandıktan sonra geçen hafta deplasmanda kazanıp deplasmandaki 7 maçlık mağlubiyet serisine son verdiler. Son 8 maçta 6 galibiyet aldılar. Son 8 iç saha maçını kazandılar. Bu 8 maçın 7’sinde rakipleri 75 sayının altında tuttular. Galdikas-Walton ikilisi takımı sırtlamış durumda. Ribaundlarda rakiplerine üstünlük kuruyorlar.

Kutno bu sezon ligte yer alan ekipler arasında en başarılı takımlardan biri. Geçen hafta da sahalarında Koszalin’i deviirp sürpriz yaptılar. Kevin Johnson pota altında çok etkili oynuyor. Yerli oyuncuların kalitesi düşük ve Çek uzun Auda da 2 Amerikalı oyuncuya iyi katkı vermediği maçlarda kazanma şansları kalmıyor. 11 deplasman maçında 7 mağlubiyet aldılar. Ribaundlarda zorlanıyorlar.

Kutno bu sezon sadece ligin dibindeki takımları deplasmanda devirebildi. Playoff potasında olan takımlardan deplasmanda yüksek skor yiyip kaybettiler. Prokom sahasında ilk yarıları ortalama 7 sayı farkla önde kapatıyor. Ev sahibi ekibin maça hızlı bir başlangıç yapıp ilk yarıdan üstünlük kurmasını bekliyorum. İY1