Kapat

703 Zielona Gora – Turow Zgorzelec Maç Tahmini

2 sezon önce playoff final serisinde saha avantajına sahip olan Turow karşısında 4 maçı da kazanarak şampiyon olan Zielona Gora geçen sezon ise 6. maçta şampiyonluğu rakibine kaptırmıştı. Bu sezon da geçen sezon olduğu gibi Turow ilk 2 maçı sahasında kazanmıştı. Ardından Zielona Gora sahasındaki 2 maçı da kazanıp seriye dengeyi getirdikten sonra pazar günü son çeyrek başında yakaladıkları 10-0’lık seri ile öne geçtiler, son çeyrekte rakibi kilitlediler ve kazandılar.

Turow’da Dylewicz ve Taylor son maçlarda çok kötü oynadı. Çok iyi bir sezon geçiren ve formda Kulig de son maçta çok öne çıkamadı. Son 2 maçta berbat dış şut yüzdesi ile oynadılar ve fazla top kaybı yaptılar. Zielona Gora’da Hosley formda. Zamojski son maçların bazılarında beklenen skor katkısını verdi.

Turow deplasmanda 6 maçlık galibiyet serisi sonrası son 2 deplasman maçını kaybetti. Zielona Gora bu sezon sahasındaki 21 maçı da kazandı. Bu maçı da kazanırlarsa gelecek sezon Euroleague’de yer alacaklar. Zielona Gora’nın kazanıp şampiyonluğa ulaşacağını tahmin ediyorum. MS1