Kapat

704 Czarni Slupsk – Turow Zgorzelec Maç Tahmini

Son şampiyon Turow bu sezon da şampiyon olup yine Euroleague’de olmayı hedefliyor. Yarı finalde Czarni karşısında ilk maçı kaybedip şaşırtan ekip ikinci maça çok kararlı başladı ve ilk çeyrekte farkı yakalayıp çok rahat kazandı. Turow ilk maçın aksine yüksek yüzde ile üçlük isabeti buldu. Taylor ve Jaramaz ilk maçta çok sönük kalmıştı ki bu maçta ritmlerini buldular. Chylinski iki maçta 3/15 üçlük attı.

Ligte yerli oyuncuların önemi çok büyükken Czarni’de takımın fark yaratan spektaküler oyuncusu Gruszecki’nin olmamasının etkisi son maçta ortaya çıktı. İlk maçta yerli oyuncular Mokros ve Borowski ekstra bir maç çıkarmıştı, ikinci maç sezon boyunca olduğu gibi normal bir performans gösterince fark ortaya çıktı. Blassingame de ilk maçta olduğu gibi iyi oynamadı. Seweryn iyi bir tecrübeye sahip olsa da bu takımda hiçbir katkı veremiyor. Önceki 4 iç saha maçında handikabı aşamadılar. Önceki 3 sezon çeyrek finalde elenmişlerdi.

Turow, geçen ay ligte Czarni deplasmanında 18 sayı farkla kazanmıştı. Turow’un kazanıp seride öne geçeceğini tahmin ediyorum. MS2