Kapat

704 Zenit St. Petersburg – Astana Maç Tahmini

Zenit, VTB’de son 5 maçını ve son 18 maçının 16’sını kazandı. Son 9 iç saha maçını kazandılar. Son 7 iç saha maçında 84 sayı ortalaması yakaladılar. Son 4 maçta da 85 sayı ortalaması tutturdular. Son 2 maçlarını kazanır ve Kuban da sahasında Minsk’e kaybederse bir üst sıraya çıkacaklar tabi bu zor gözüküyor.

Astana 3 maçlık mağlubiyet serisinin ardından son 2 maçta kolay rakipleri geçmeyi başardı. Son maçlarda sakatlığından oynamayan Calathes ve Caner-Medley bu maçta da oynamayabilir. Çok kuvvetli kadrolarla yola çıksalar da takım olmayı başaramamaları ile hayal kırıklığı ile dolu sezonlar geçiriyorlar. Son 7 deplasman maçında 5 mağlubiyet aldılar. Son deplasman maçında dağılmış adeta hiçbir yabancısı kalmamış Samara deplasmanında rahat kazandılar. O deplasman maçı öncesindeki 6 deplasman maçında en az 83 sayı yediler. Bu maçı kazanırlarsa playoff’a kalabilecekler.

Zenit sahasında son 6 maçta ilk yarıları ortalama 8 sayı farkla önde kapattı. Astana da kaybettiği son 3 deplasman maçında ilk yarıları ortalama 14 sayı farkla geride kapattı. Zenit’in maça iyi bir başlangıç yapıp ilk yarıdan farkı yakalamasını bekliyorum. iy1