Kapat

705 Galatasaray – Zalgiris Maç Yorumu

Euroleague ilk tur gruplarında en iyi hücum eden ekiplerinden birisi olan Galatasaray bir değişim içide. Son hafta Aleks Maric ve Justin Carter transferleri yapıldı. Erceg geçen haftadan itibaren sakatlıktan döndü. Artık yeni sayılmasa da Patric Young da takıma tamamen adapte olmuş durumda. Pocius ve Micov’dan da iyi katkı alıyorlar. Kısaca işin savunma kısmını halledebildikleri sürece zorlu bir ekip olabilme ihtimallerini arttıracaklardır.

Zalgiris en son Will Cherry hamlesi yaptı. TOP 16’ya gelirken verilen arada Cherry takıma biraz daha adapte oldu. James Anderson’dan sonra hücumda sorumluluk alması gereken önemli isimlerden biri olma potansiyelinde Cherry. Jankunas, Javtokas ve Songalia üçlüsü boyalı alanda biraz terleyebilirler. Milaknis’in ekstra skor katkısına çok ihtiyaç duyacaklar.

Galatasaray’daki savunma zafiyeti kısa vadede hemen çözülebilecek bir sorun değil. Fakat son hamlelerle birlikte hücumda daha değerli bir kadro oluşurmayı başardılar. Bu açıdan sıkıntı çekmeyeceklerini düşünüyorum. TOP 16’da artık yavaş yavaş savunmalar konuşmaya başlasa da ilk maçlarda biraz daha yüksek skor görme ihtimalimiz bulunuyor. Bu maçta da belirlenen 152,5’luk handikap aşılabilir. Altı/Üstü: Üstü