Kapat

705 Obradoiro – Saski Baskonia iddaa Tahminleri

5 sezon önce birinci lige çıkan Obradorio, 2013’de playoff yapmayı başardıktan sonra son 3 senedir, playoff’un uzağında kaldı. Geçen sene ilk kez Kral Kupası’na kalmayı başardılar. 6 senedir Moncho Fernandez takımın başında. Alberto Corbacho, Adam Pechacek, Txemi Urtasun, Nacho Llovet, Rosco Allen, Shayne Whittington, Alberto Diaz ve Mickey McConell ile anlaştılar. Bendzius, Yusta ve Pustovyi takımda kaldı.
Baskonia, son 6 yıldır İspanya liginde finale yükselemese de önceki efsanevi dönemlerinden farklı olarak genç oyuncuların ve kariyerinde yükselmekte olan oyuncuların parlatıldığı bir platform haline gelmiş durumda. 8 sene sonra geçen sezon ilk kez Euroleague’de Final Four’a kalıp büyük sürpriz yarattılar. 10 sene sonra ilk kez İspanyol bir antrenörle sezona başlıyorlar. Bask bölgesinin diğer takımları Gipuzkoa ve Bilbao’da ortaya koyduğu oyunla takdir toplayan Sito Alonso takımın başına geçti. Tillie, Hanga, Shengelia ve Blazic dışında kadroyu komple yenilediler. Rodrigue Beaubois, Shane Larkin, Andrea Bargnani ve birkaç genç oyuncu ile anlaştılar. Kyle Rowley, beğenilmedi ve yollar ayrıldı.

Laboral Kutxa kaybettiği oyuncuların yerini tam anlamı ile dolduramadığı gibi bir de sakatlık problemlerinden çok çekti. Oynadığı hazırlık maçlarında iyi görüntü veren Beabouis sakatlığından bir süre daha yok. Onun yokluğunda Trevor Cooney ile 2 aylığına anlaşmışlardı ve Cooney oynadığı maçlarda fena bir grafik göstermedi. Bargnani ve Larkin de sakatlığından 3 haftadır yoktu ve onların yokluğunda ev sahipliği yaptıkları Süper Kupa’da ilk maçta Gran Canaria’ya kaybettiler. Haftaiçi son maçta bu iki oyuncu forma giydi ve bu maç öncesi tek eksik Beaubouis. Obradorio, hazırlık döneminde Avrupa’nın zayıf takımları ile oynadığı gibi 2 hafta önce Peru’da hazırlık turnuvasında Güney Amerika takımları ile maçlar yaptı ve hepsini kazandı. Rosco Allen ve Shayne Whittington hazırlık döneminde öne çıktı. Bu maçta da kolay pes etmeyeceklerini tahmin ediyorum. MS1