Kapat

705 Reggiana Emilia – Brindisi Maç Tahmini

Lige çıktığından beri 3 senedir Emilia playoff’a kalmayı başarıyor. Bu sezon Eurocup’da da mücadele eden ekip ligte iç dış sahada çok farklı bir grafik sergiledi. Sahalarında son 14 maçı kazandılar. Son 10 iç saha maçında rakipleri 65 sayı ortalamasında tuttular. Son 5 iç saha maçlarının 4’ü ALT bitti. Son 12 maçlarının 11’inde sahasında oynayan takımlar kazandı. Düşük dış şut yüzdesi ile oynuyorlar. İtalyan oyuncuların en fazla ön planda yer aldığı ekipler.

2012’de tekrar birinci lige yükselme başarısı gösteren Brindisi geçen sezon 5. sıradan girdiği playoff’a bu sezon da 6. sıradan girmeyi başardı ama bu sezon playoff’a moralsiz giriyorlar. Son 5 maçın 4’ünde 74’ü bulamayıp kaybettiler. Son 7 deplasman maçında 6 mağlubiyet aldılar. Son 3 deplasman maçında 62 sayı ortalamasında kaldılar. Pullen formda.

İki takımın bu sezon iki karşılaşması da düşük skorlu geçti ve ikisini de Emilia kazandı. Son olarak 9 gün önce Emilia’da karşılaşan iki takımın mücadelesinde Emilia üçüncü çeyreğin sonunda başlayan 13-0’lık seri ile üstünlüğü elde edip 67-63 kazanmıştı. Yine Emilia’nın tempoyu çok düşürüp oynayacağını ve maçın ALT biteceğini tahmin ediyorum. ALT