Kapat

707 Strasbourg – Gravelines Basketbol Tahminleri

Strasbourg’un ligte son 8 maçında sahasında oynayan takımlar kazandı. Ligte yüksek dış şut yüzdesi ile oynuyorlar. İç sahada ilk yarıları ortalama 13 sayı farkla önde kapadılar. Son 4 iç saha maçında rakipleri 67 sayı ortalamasında tuttular. Ligte son 8 iç saha maçını kazandılar. Geçen hafta Liderler Kupası’nda ilk maçta Nanterre’e kaybettiler. Haftaiçi Aris karşısında ikili averaj için gereken büyük farkı bir ara elde ettiler ama devamını getiremeyip Şampiyonlar Ligi’ne veda ettiler. Tabi ortaya konan performans koçu da memnun etti ve bu oyunu sürdürmek istiyorlar. Howard sakatlığından oynamadı. Travis de kişisel sebeplerden haftaiçi oynamadı.

Ligte son dönemdeki çıkışa rağmen FIBA Europe Cup’a geçtiğimiz ay veda eden Gravelines, geçen hafta da Liderler Kupası’nda da ilk maçta Monaco’ya kaybetti. Takımın önemli oyuncularından Hesson sakatlandı ve uzun süre oynamayacak. Eski oyuncuları Jomby ile tekrar anlaşmışlardı fakat beklenenin altında kalması ile az süre alıyor. Ligte son 4 deplasman maçının 3’ünde 86 üzeri sayı yediler. Ligte son 9 maçta 7 galibiyet aldılar.

Strasbourg son 7 iç saha maçında ilk yarı handikabı aştı. Gravelines kaybettiği 6 deplasman maçının 5’inde ilk yarı handikapta kalamadı. Şampiyonlar Ligi’ne veda ettikten sonra elde kalan tek organizasyon olan ligteki bu maça hırslı bir başlangıç yapıp ilk yarıdan çift haneli fark yakalamalarını bekliyorum.