Kapat

707 Tulsa Shock – Phoenix Mercury iddaa Maç Tahmini

Tulsa son 4 maçını kaybetti. All-Star arasından sonra ilk kez maça çıkacaklar ve bu süreç toparlanmaları için iyi olmuştur. Sezon başından beri çekmedikleri sıkıntı kalmadı, All-Star oyuncuları Johnson hamileliğinden yokken harika bir sezon geçiren Diggins de sakatlanıp sezonu kapatmıştı. Son olarka da kulubün gelecek sezon başka şehre taşınması gündeme geldi ve gelecek sezon Dallas’da olacaklar. Diggins’in yokluğunda Williams sorumluluk alıyor ve iyi bir sezon geçiriyor. Sims de sakatlığı sonrası devrede ama biraz daha yüzdeli oynaması gerekiyor. Sahalarında ilk 6 maçı kazandıktan sonra son 2 iç saha maçını kaybettiler.

Phoenix arka arkaya mağlubiyetlerin ardından All-Star arasından sonra ilk maçta sahasında Chicago’yu uzatmada geçti. Taurasi’nin olmadığı sezonda Bonner çok fazla insiyatif alıyor ve çok iyi bir sezon geçiriyor. Son maçta da 34 sayı ile sezonun en yüksek skorunu üretti ve 19 sayı geriden gelip kazanmaları büyük moral verdi. Griner’ın cezasını tamamlayıp dönmesi ile iyi bir ivme yakaladılar. Deplasmanda arka arkaya galibiyetlerin ardından son deplasman maçını kaybettiler.

İki takım arasındaki son 9 maçın 8’ini Phoenix kazandı. İki takımın ay başında Phoenix’de oynadığı mücadele öncesi Diggins sakatlanmış ve Tulsa buna henüz adapte olamamışken sonuç çok farklı bir Phoenix galibiyeti olmuştu. Sahasında ilk yarılarda rakiplerine farklı üstünlük kurmayı başaran Tulsa’nın bu maçta da ilk yarıyı önde kapatabileceğini düşünüyorum. Ayrıca düşük skorlu bir maç olacağını tahmin ediyorum. Tahminim İY1 ve Alt olacaktır.