Kapat

708 Brindisi – Trento iddaa Basketbol Tahminleri

5 sezon önce tekrar birinci lige çıkan Brindisi arka arkaya 2 sezon playoff’a kaldıktan sonra geçen sezon son 8 maçta 6 mağlubiyet alıp playoff’un dışında kaldı. 5 yıldır takımı çalıştıran Bucchi’nin yerine Sassari’nin çıkışında büyük pay sahibi olan Romeo Sacchetti takımın başına geçti. Durand Scott dışında kadroda silbaştan yaptılar. Kris Joseph, Nicolas Moore, Amath M’Baye, Danny Agbelese, Robert Carter ve A.J English ile anlaştılar.

İlk kez 2 sene önce birinci lige yükselen Trento ilk sezonunda ne kadar sürpriz adayı bir takım olduğunu göstermişti. Geçen sezon peri masalı tadında bir sezon geçirdiler ve Eurocup’da finalin kapısından döndüler. Ligte playoff’a zor kaldılar ve ilk turda şampiyon olacak Milano’ya elendiler. 2003-2007 yılları arasında da takımı çalıştırmış Maurizio Buscaglia son 6 senedir takımın başında ve geçen sezon Eurocup’da yılın antrenörü seçilmişti. Geçen sezonki başarının ardından kadrodaki önemli isimleri kaptırdılar. Johndre Jefferson, Aaron Craft, David Lighty, Dustin Hogue ve Joao Gomes takımın yabancı transferleri.

Brindisi hazırlık döneminde kötü bir görüntü verdi. Trento da istikrarsız bir grafik çizdi. Yine de çekişmeli bir maç olmasını bekliyorum. MS2