Kapat

708 Krasny Oktyabr – Virtus Roma Maç Tahmini

Top 32’ye 2 farklı mağlubiyetle başlayan Krasny Oktaybr son 2 maçta Zaragoza’yı düşük skorda tutup devirdi ve tekrar yarışa ortak oldu. Bauermann takımın başına geçtikten ve geçen sezonki yıldızları Culpepper takıma döndükten sonra daha toparlanmış bir görüntüleri var. Tabi Bauermann da takım içi bir temizlik yaptı ve kadroda büyük bir yenilemeye de gitti. Travis çok iyi bir sezon geçiriyor. Doron Perkins ile son olarak anlaştılar.

Roma’nın bu sezon Eurocup’da son 13 maçının 12’sinde sahasında oynayan takımlar kazandı. Geçen hafta Zagreb’de 2 saniye kala yedikleri basket ile maçın uzatmaya gitmesine engel olamadılar ve kaybettiler. İtalya’da ribaundlarda üstünlük kurdukları rakiplerine bu kez ribaundlarda ezildiler. Takımın skor olarak öne çıkan ismi Kyle Gibson çok verimsiz bir sezon geçiriyor. Triche, Stipcevic ve Morgan ligten farklı olarak Eurocup’da daha iyi performans sergiliyor.

Roma, İtalya liginde son 8 maçta 6 mağlubiyet aldı. De Zeeuw son maçlarda sakatlığından oynamadı. İki takımın İtalya’daki maçında Krasny Oktaybr berbat bir dış şut yüzdesi ile oynamış ve Roma üçlük bombardımanı ile farklı kazanmıştı. Rus ekibi bu maçı 16 üzeri farkla kazanırsa gruptan çıkmayı garantileyecek. Kaybederlerse elenecekler ve bunun bilincinde çıkacak Bauermann’ın ekibinin kazanmasını bekliyorum.