Kapat

709 Orleans – Le Portel Basketbol Tahminleri

Orleans’ın ilk 6 maçını sahasında oynayan takımlar kazanmıştı ki geçen hafta sakatlık problemlerinin etkisi ile Toulon karşısında 67 sayıda kalıp kaybettiler. Eito sakatlığından 2 ay oynamayacak, Carlos Cabezas ile anlaştılar. İç saha maçlarında normal sürede 75 sayı yemediler. Fazla top kaybı yapıyorlar. Son maçlarda ribaundlarda iyi görüntü vermediler. Downs 1 hafta aranın ardından sakatlıktan döndü. Parmağından sakatlanan Kader Sylla bir süre daha oynamayacak.

Birinci lige yeni yükselen Le Portel’in üst üste 5 maçında sahasında oynayan takımlar kazandıktan sonra geçen hafta sahalarında kaybederek bu seriye son verdiler. Son 2 maçta 65’e ulaşamadılar. Tempoyu düşürüp rakipleri de bozuyorlar. Son 5 maçta 75’den fazla sayı yemediler. Son maçlarda çok düşük dış şut yüzdesi ile oynadılar. Hassell içerden verimli oynuyor. Son 2 deplasman maçında 67 sayı ortalamasında kaldılar.

Orleans’ın 7 maçının 5’i ALT bitti. Le Portel’in son 3 maçı alt bitti. Düşük tempolu az skorlu bir maç olmasını bekliyorum.