Kapat

711 Fuenlabrada – Bilbao Basket iddaa Basketbol Tahminleri

Son 5 senedir küme düşmeme mücadelesi veren Fuenlabrada, 2 sezon önce küme düşmüştü fakat lige çıkan takımların maddi koşulları sağlayamaması ile ligte kalmışlardı. Geçen sezon ise çok özel bir sezon geçirdiler ve son hafta büyük bir şansla playoff’a kaldılar. Geçen sezon başında Tabak’ın ayrılmasının ardından takımın başına Jose Ramon Cuspinera geçmişti. Paunic, Popovic ve Wear gibi önemli oyuncuları kadroda tutmayı başaran ekip Carlos Cabezas, Moussa Diagne, Ian O’Leary, Blagota Sekulic, Ludvig Hakansson ve Francisco Cruz ile anlaştı. Paunic hazırlık maçlarında etkiliydi.

İspanya liginde son yıllarda iyi bir istikrar yakalayan Bilbao, geçen sezon playoff’u son saniyede rakip sahadan atılan basketle kaçırdı. Sito Alonso, Bask bölgesinin diğer ekibi Laboral Kutxa’ya geçince takımın başına son yıllarda Valencia teknik heyetinde yer alan Carles Duran Ortega geçti. Hervelle ve Mumbru çok uzun yıllardır kadroda. Genç oyuncular Borg ve Todorovic de takımda kalırken Micheal Eric, Miha Lapornik, Jonathan Tabu, Danilo Nikolic, Javier Salgado, Ivan Buva ve Scott Bamforth ile anlaştılar.

Fuenlabrada oynadığı 5 hazırlık maçını da kaybetti. 4 hafta önce iki takımın Lleida’daki hazırlık maçını Bilbao 91-70 kazanmıştı. Bilbao’nun hazırlık maçlarında çok yüksek skorlar çıktı. Bamforth, Buva, Mumbru ve Eric iyi performansları ile öne çıktı. Bu maçta da yüksek skor ve konuk ekip galibiyeti bekliyorum.