Kapat

711 Konyaspor – Fenerbahçe Maç Tahmini

Konyaspor, iyi bir takım kimyası yakalasa da sezon başından beri takımın başına gelenler playoff’dan uzak kalmalarına neden oldu. DeVries’nin 1 ay sakatlıktan oynayamaması, Mayo’nun ülkeye giremesi ve son olarak da Williams’da çıkan yasaklı madde sebebi ile oynayamaması ile kısıtlı bir takıma dönüştüler ve son 2 maçta güçlü takımlara karşı ribaundlarda ezildiler, düşük dış şut yüzdesi ile oynayıp dağıldılar. Son 5 iç saha maçında ortalama 87 sayı yediler. Üst üste 6 iç saha maçında 5 mağlubiyet aldıktan sonra son 3 iç saha maçını playoff dışı takımlara karşı kazandılar. Playoff şanslarının az olması ile Williams’ın yerine transfer yapmadılar ve 5 yabancı ile mücadele ediyorlar.

FB Ülker ligte 2 haftalık aranın ardından ilk maçta pazar günü Efes karşısında Bjelica’yı dinlendirdi ve Goudelock da sakatlanınca çekişmeli geçen maçı kaybetti. Bjelica büyük ihtimal bu maçta da oynamayacak. Tarihinde ilk kez yer alabileceği Final Four’a kalabilme adına Maccabi ile playoff serisine çıktılar ve 3 maçı da kazanıp Final Four’a kaldılar ve büyük sevinç yaşadılar. Kadrodaki her oyuncu aldığı şansı iyi değerlendirdi.

FB Ülker’in ligte en rahat kazandığı maçlardan biri ligin ilk yarısında Konyaspor karşısında gelmişti. Tabi o maçtaki kadrosundan farklı bir Konya var. Konyaspor sahasında ilk yarıları ortalama 3 sayıya yakın farkla geride kapatıyor. FB Ülker de deplasmanda ilk yarıları ortalama 6 sayı farkla önde kapatıyor. Konya’da da ilk yarıdan farkı açıp kazanmalarını bekliyorum. İY2