Kapat

711 Unics Kazan – Khimki Basketbol Tahminleri

Unics Kazan VTB liginde iç sahada performansı yüksek takımlardan biri, sahalarında 7 maçın 6’sı kazandılar sadece CSKA’ya kaybettiler. Ligin en çok skor üreten 3.takımılar. Keith Langford hemen her maç takımın en skorer ismi olmaya devam ediyor, bu maçta da takımın en büyük kozu konumunda olacak. Dış şut performanslarında etkililer ancak aynı ölçüde dış şutlardan da kolay sayı yiyen bir takımlar, bu sebeple iç saha maçları yüksek skorlu geçebiliyor.

Khimki iç-saha dış saha demeden aynı oyunu parkeye yansıtmasını bilen bir takım. Deplasmanda 2 kere kaybettiler, CSKA ve Zenit’e karşı ama zaten bu takımları deplasmanda yenmek kolay iş değil, mağlubiyetler normal sonuç.

Takımın en büyük kozu Alexey Shved olacak, yüksek performansla oynuyor ve form durumu çok iyi. Oyun kurucuları E.Rowland Avtodor maçında göz doldurmuştu, yine gözler üstünde olacak. Pivot bölgesinde Todorovic’de önemli katkı sağlıyor. Ribauntlarda etkili takımlar. Deplasman maçlarında dış şut savunmaları düşük o yüzden rakibi Kazan gibi yüksek skorlu maçlar oynuyorlar.

Taraf bahsi yönünde dengede gördüğüm müsabaka. İki tarafın tempolu oyunu sevmesi, dış şut savunmalarının düşük olması sebepli 166.5 baremden Üst bahsini ideal buluyorum. İstatistisksel bilgi olarak da Kazan’ın iç sahada 7 maçından 6’sının Üst, Khimki takımının deplasmanda 6 maçından 4’ünün Üst sonuçlandığını da ekleyelim.