Kapat

711 Yunanistan – Fransa Maç Tahmini

Son Avrupa Şampiyonası’na katılamayan Yunanistan, elemeleri geçip turnuvaya katılma hakkı kazandı. Sadece bir kez 2009’da çeyrek finale yükseldiler ve o turnuvada da 5. olup Dünya Şampiyonası bileti kazanmışlardı. Tabi o turnuvanın en değerli oyuncusu Evanthia Maltsi bu senede Botaş’da oynarken yaşadığı omzundaki sakatlığı atlatabilir ve oynarsa takımın en önemli silahı olacaktı ama olmadı. Geçen sezon elemelerde iyi bir grafik sergileyen bu sezon İstanbul Üniversitesi’nde oynayan Artemis Spanou da takımın öne çıkan isimlerinden ve oyunun her alanında iyi katkı veriyor. Keza Kaltsidou da AGÜ’de oynadı ve takımın en değerli oyuncularından. Papimichail takımın son turnuvalarında içerden iyi katkı verdi ama bu turnuvada sadece hücum ribaundlarını karıştırıyor. Boyalı alanda fiziksel olarak zaafları var. 2013’den beri daha önce FB’yi de çalıştırmış Dikaioulakos takımın başında. Fiziksel olarak bir zaafları var. En uzun oyuncuları 1.90 boyunda olsa da 17 yaşındaki Fasoula. 4 maçta 56 sayı ortalamasında kaldılar.

Üst üste 3 büyük turnuvada madalya aldıktan sonra Fransa geçen sezon Dünya Şampiyonası’nda çeyrek finali geçememişti. Bu kez de madalya adayılar. İkinci tura 2 galibiyetle geldiler. En yüksek ikilik yüzdesi ile oynayan ve en fazla sayı atan en çok asist yapan takımlar. Açık ara en az üçlük deneyen takımlar. Gruda özel bir oyuncu olduğunu gösteriyor. Salagnac da hiç beklenmedik şekilde harika oynuyor. Geçen sezon olmayan Isabelle Yacoubou bu sezon kadroda ve süre aldığı bölümde farkını ortaya koyuyor. 2013’den beri Valerie Garnier takımın başında.

Yunanistan ikinci tura galibiyet taşıyamadı ve bu turda 3 maçın 2’sini kazansalar bile çeyrek finale çıkamayabilirler. En az sayı atan takımlardan biriler. Tempoyu düşürüp rakipleri de bozmayı hedefliyorlar en az sayı yiyen takımlardan da biriler. Yunanistan’ın düşük skorda kalması ile maçın alt bitebileceğini düşünüyorum. ALT