Kapat

712 Trabzonspor – Uşak Sportif Maç Tahmini

Trabzonspor için sezon başından beri en önemli kulvar ilk kez mücadele ettikleri Avrupa kupasıydı ve haftasonu ev sahipliği yaptıkları Final Four’u son saniye basketi ile kaybedip büyük hüzün yaşadılar. Ligte 4 maçlık mağlubiyet serisinin ardından son 3 maçta 91 sayı ortalaması yakalayıp kazanmışlardı. Son 6 iç saha maçında ortalama 83 sayı yediler. Üst üste 6 iç saha maçında 5 mağlubiyet aldıktan sonra son iç saha maçını kazandılar. Hardy, Stipanovic ve Velickovic son lig maçlarında etkiliydi.

Uşak’ın son 11 lig maçında sahasında oynayan takımlar kazandı. Carter’ı Galatasaray’a kaptıran ekipte 3 hafta önce Fells de sakatlanıp sezonu kapatmıştı. Yerine transfer edilen Sam Young son maçta etkiliydi. Jelinek’in daha etkili oynaması gerekiyor. Buckner içerden istikrarlı katkı veriyor. Son 3 deplasman maçında en az 89 sayı yediler. Son 10 deplasman maçında 9 mağlubiyet aldılar. Son maçlarda düşük dış şut yüzdesi ile oynadılar.

Trabzonspor sahasında Uşak gibi playoff hattı dışında olan Türk Telekom, Kolejliler, İBB ve Tofaş gibi takımlara karşı 85 üzeri attı. Trabzonspor’un ligte son 3 maçı ve Uşak’ın da son 3 deplasmanı ÜST bitti. Yüksek tempolu bol skorlu bir maç olmasını bekliyorum. Trabzonspor’Un da kazanacağını düşünüyorum. ÜST