Kapat

713 Banvit – Gran Canaria Maç Tahmini

Banit’in geçen hafta aldığı mağlubiyeti mantıklı şekilde açıklamak zor. Şutörler haricinde hemen hemen her pozisyonda üstünlükleri bulunmasına rağmen özellikle zayıf Sassari savunmasını geçip fark yaratamadılar. Mejia’nın yokluğunda Rowland ekstra sorumluluk alıyor. C.Davis, Simmons, Veremeenko ve son maçtaki performansıyla Can Mutaf takımı sürükleyen isimler.

G.Canaria iyi bir ritim yakaladı. Önce Sassari’yi sonra da Buducnost’u çok rahat geçtiler. Son maçta Kyle Kuric, Ian O’leary, Levon Kendall ve Brad Newley çift haneli skor katkısı verdiler. İçeriden zaten belli bir performansta oynuyorlar. Dış atışlarda da %40’a yakın yüzdeyle şut kullanınca maçı kopartabiliyorlar.

Banvit’in özellikle ilk yarıdaki oyununu beğenmiyorum. Son dönemde artan top kaybı sayısı nedeniyle maçların sonunda yaptıkları yükselmeleri de gerçekleştiremeyebilirler. Çünkü hata kaldırmayan dakikalarda bu oranda top kaybı yaptıkları anda G.Canaria gibi takımlar bu durumu affetmez. Yine de ilk yarıda 2,5 handikaba rağmen G.Canaria üstünlüğü olacağını düşünüyorum. İY2 diyorum. Maç Sonucu 2