Kapat

714 Hırvatistan – İspanya Maç Tahmini

2011 Avrupa şampiyonası’nda 5. olarak en büyük başarısını elde eden Hırvatistan böylece 2012 Olimpiyatlarına da katılmıştı. Son Avrupa Şampiyonası’nda ise çeyrek finale kalamadılar. Takımın başında elemelerden beri Braslav Turic var. 2012’de Mandir’in bırakması ile birlikte skorer guard pozisyonunda sıkıntı yaşamaya başlayan takım için 2 sezon önce WNBA’de en çok gelişme kaydeden oyuncu seçilen Shavonte Zellous’u devşirme olarak kullabilmek büyük şans olacaktı fakat evrak işlemleri gecikince yetişmedi ve turnuvada sadece devşirmemiz değil 11 oyuncu ile tüm planları alt-üst olmuş olarak yer alıyorlar. Bir de üstüne ilk maçta sakatlanan Ivezic’in 1 hafta olmayacağı açıklanmıştı ve bu maçta riske edilmeyebilir. Todorovic de ilk maçta sakatlanıp turnuvayı kapattı.

Hırvatistan’da Ivankovic beklentilerin altında kalmış durumda. Sliskovic beklenildiği gibi öne çıkan oyunculardan biri oldu. En çok sayı yiyen takımlardan biriler. İkinci tura çıkamayabilirlerdi zaten galibiyet de taşıyamadıklarını düşünürsek şansları yok denecek kadar az. Bir de son problemler ile büyük talihsizlik yaşadılar. Mazic dışında dizindeki sakatlığı sonrası ritmini bulan Ciglar skorda öne çıkan oyuncular. Rezan dışında ayağındaki stres kırığından dolayı Mizura ve Lelas’ın da bağları koptuğundan yok ayacak.

Son Avrupa Şampiyonu İspanya geçen sezon da ülkemizdeki Dünya Şampiyonası’nda final oynamayı başarmıştı. Son Avrupa Şampiyonası’ndan beri Lucas Mondelo takımın başında. Alba Torrens, geçen sezon Avrupa’da yılın oyuncusu seçildi ve turnuvada da çok etkili oynuyor. Uzun yıllardır bir arada başarı ile oynayan üstün bir kadroya sahipler. Hücum ribaundlarında çok dominantlar. Fazla top çalıyorlar. Lyttle’ın yerine Ndour’u tercih ettiler ve o da beklentileri karşılamış durumda.

Hırvatistan gruptan çıkan iki takım Rusya ve Sırbistan’dan ortalama 86 sayı yiyip farklı kaybetti. Zaten sakatlık problemleri ile iyice kadro daralmış durumda, 9 sağlıklı oyuncuları var. İspanya’nın da yüksek skor üretip farklı kazanmasını bekliyorum. MS2