Kapat

715 Panathinaikos – Maccabi Tel Aviv Maç Yorumu

Sezon başında hep Pana’nın müthiş hırsından bahsettim. Bu hırs mevcut olan tüm açıkları bir şekilde kapatıyordu. Fakat tecrübeli diye nitelendirdiğimiz oyuncuların takımın iskeletini oluşturması ve yoğun maç temposunun ardından takımın direncinde sert bir düşüş yaşandı. Batista ve Mavrokefalidis gibi uzunlardan çok iyi katkı aldılar. Gist de bu bölgenin etkili isimlerinden birisiydi. Diamantidis de daha sakin kalarak takımı yönetme kısmını devraldı. Son dönemde bolca dinlenme fırsatı buldular. Bu ara takıma çok iyi gelecektir.

Geçen sezonun şampiyonu Maccabi kritik bir noktada. D.Smith, Schortsanitis ve Landesberg’in durumu hala şüpheli. Özellikle Smith’in eksikliğini fazlasıyla hissedebilirler. Randle ve Pargo da bu sezonun sivrilen isimleri oldular. Rotasyonda çok az tercih edilen Maric’i de geçen hafta Galatasaray’a gönderdiler. Pana deplasmanında ekstra efor sarfetmeleri gerekecek.

Ben Pana’nın maça daha iyi başlayan taraf olacağını düşünüyorum. İlk yarıda en az 3 fark yapacak oyunu parkede göreceğimize inanıyorum. İlk Yarı Sonucu: 1