Kapat

716 Bremerhaven – Tubingen iddaa Tahminleri

11 sene önce birinci lige çıkan Bremerhaven, ilk yıllarında istikrarlı bir playoff ekibiyken önceki 5 sezon playoff’dan uzak ve küme düşme hattı civarında bir yerde kaldı. Önceki 3 sezon Oldenburg’u çalıştıran Sebastian Machowski, Mart ayında takımın başına geçmiş ve bu süreçte alınan galibiyetlerle takımın ligte kalmasını sağlamıştı. Sezon ortasında antrenörün gönderilmesi ile yardımcı antrenörlükten baş antrenörlüğe geçen Chris Harris, bu sezona da yardımcı antrenör olarak başlayacak. Geçen sezonki takımın skor lideri Fogg, Malaga yolunu tuttu. Kadroyu kompe yenilediler. Ivan Elliot, Harper Kamp, Jordan Hulls, Evan Smotrycz, David Brembly ve Quincy Diggs ile anlaştılar. David Brembly, Nisan ayında Ulm formasını giyerken yaşadığı aynı sakatlığı yaşadı ve uzun süre oynamayacak. Hulls, Diggs ve Austin hazırlık maçlarında istikrarlı bir görüntü verdi. Patrick Christopher ile de anlaşacaklardı fakat uzun süredir devam eden diz sakatlığı sonrası sağlık testlerini geçememesi ile anlaşma sağlanmadı. Yerine oyuncu arayışındalar.

2005’den beri birinci ligte 12 senedir playoff ile küme düşme hattı arasında bitiren bu açıdan müthiş bir istikrar yakalamış Tubingen var. Takımın başına Aralık ayı sonunda yardımcı antrenör Tyron McCoy geçmişti. Uzun yıllar takımın formasını giyen Aleksandar Nadfeji artık takımın asistan koçu. Jared Jordan ve Garlon Green dışında kadroyu yenilediler. Julian Washburn, Barry Stewart, Dezmine Wells, Anthony Myles, Gary McGhee ve Isiah Philmore ile anlaştılar. Philmore hazırlık döneminde takımı sürükleyeceğini gösterdi. Stanton Kidd omzundan operasyon geçireceğinden geçen sezonun smaç şampiyonu eski oyuncuları Garlon Green ile 3 aylığına anlaştılar.

Bremerhaven son 11 günde sahasında hem Vechta hem de Büyükçekmece ile yaptığı hazırlık maçlarında 80’i aşıp kazandı. Tubingen hazırlık döneminin sonunda oynadığı maçlarda kötü bir görüntü verdi. Bremerhaven’ın kazanmasını bekliyorum.