Kapat

717 Sırbistan – Çek Cumhuriyeti Maç Tahmini

Yoluna dolu dizgin devam eden geçen sezon Dünya Kupası’nda final oynayan Sırbistan, üst üste 4. kez Avrupa Şampiyonası’nda çeyrek finale kalmayı başardı. Akıcı ve set temposu yüksek bir oyun sergiliyorlar. En yüksek yüzdeli oynayan takımlar. Fazla dış atış deniyorlar ve dış şut yüzdelerini de daha yukarı çekerlerse durdurulması mümkün olmayan bir hale gelecekler. Son 4 maçta 90’ı aştılar. Bjelica-Teodosic ikilisi takımı sürüklüyor.

Uzun yıllardır aynı çekirdek kadro ile mücadele eden Çek Cumhuriyeti’nde Vesely’nin Avrupa’ya dönüşü ile tekrar yakaladığı özgüven, Satoransky’nin önemli bir saha içi liderine dönüşmesi ve devşirme olarak skorer Schilb’den de yararlanmaları sonunda onları tehlikeli bir takım haline getirdi. İlk turda çok iyi sonuçlar almasalar da eleme turunda kimsenin beklemediği bir sonuçla kuvvetli Hırvatistan’ı ezip geçtiler ve tarihlerinde ilk kez çeyrek finale kaldılar. Rakiplerini çok düşük skorda tutuyorlar. Az dış şut deniyorlar.

Çek Cumhuriyeti’nin önceki maçlarından farklı olarak rakibi düşük yüzdede tutamayacağını ve yüksek skorlu keyifli bir maç olabileceğini tahmin ediyorum. Sürpriz arayanlar ilk yarı Çek Cumhuriyeti maç sonu Sırbistan’ı değerlendirebilir. Tahminim MS1