Kapat

717 Zenit St. Petersburg – Krylya Samara Maç Tahmini

Zenit, VTB liginde son 7 maçını kazandı. Son 5 maçta 92 sayı ortalaması yakaladılar. Eurocup’da Top 32’de son maçta Strasbourg deplasmanında beklenmeyen bir galibiyet alarak son 16’ya kalmışları ve son 16 turunda haftaya Khimki ile karşılaşacaklar. VTB’de en çok top çalan takımlar. Yüksek ikilik yüzdesi ile oynuyorlar. Ribaundlarda rakiplerine üstünlük kuruyorlar. Stephens hamlesi ile güçlenmişlerdi. Hodge çok iyi oynuyor.

Krasnye Krylya önceki sezonlar fena olmayan Amerikalı oyunculardan oluşan bir takımdı. Bu sezon maddi problemler doğrultusunda iyi bir kadro kuramadılar ve sezon boyunca oyuncularını kaybettiler. Jelinek ve Reynolds’ı kaybeden ekipte ayrıca Mateyunas sakatlanıp sezonu kapamıştı. Bir de bunların üstüne takımın yıldız uzunu Kaspars Berzins sakatlandı. Haftasonu onun yokluğunda 41 sayıda kaldılar. Zaten son 4 maçta 57 sayı ortalamasında kaldılar. Son 6 deplasman maçını kaybettiler.Düşük dış şut yüzdesi ile oynuyorlar. Fazla top kaybı yapıyorlar. Ribaundlarda etkinlikleri ile maçta kalmaya çalışıyorlar. Bu sezon 8 deplasman maçının 7’sinde 75’i aşamadılar.

Zenit bu sezon VTB’de 9 iç saha maçında 7 galibiyet aldı. Son 4 iç saha maçında 90 sayı ortalaması yakalamışlardı. 10 gündür maç yapmayan Zenit’in zayıf rakibi karşısında ilk yarıdan farkı açıp kazanacağını tahmin ediyorum. İlk Yarı 1