Kapat

718 Turow Zgorzelec – Zielona Gora Maç Tahmini

Üst üste 7 sezonun 5’inde final oynayıp şampiyon olamadıktan sonra Turow geçen sezon şampiyon olmayı başarmıştı. Bu sezon da finale gelmeyi başardılar. Kulig çok iyi bir sezon geçirdi ve gelecek sezon Euroleague’de iyi bir takımda oynaması bekleniyor. Takımın başında 4 senedir Miodrag Rajkovic var. Bu sezon önceki sezonlardan farklı olarak VTB’de yer almamaları lig maçlarına hazırlanmaları için daha fazla zamanlarının olmasını sağladı. Sezon boyunca savunmayı ikinci plana bırakan görüntüleri varken son 6 maçın 5’inde rakipleri 77 sayının altında tuttular. Ribaundlarda etkililer.

Son yıllarda beklenmeyen bir çıkışla ligte zirve adayı haline gelen Zielona Gora son 2 sezonda da ligte final oynamayı başardı. Bu sezon son dönemde önceki sezonlardan farklı olarak tempoyu düşürüp iyi savunma yapan bir takım görüntüsü veriyorlar. Son 6 maçta rakipleri 60 sayı ortalamasında tuttular. Hosley ve Koszarek oyunun her alanında etkili oluyor.

2 sene önce iki takım ligte final serisinde karşılaşmış ve Turow saha avantajına sahip olduğu seride 4 maçı da kaybedip şampiyonluğu rakibine kaptırmıştı. Geçen sezon tekrar finalde karşılaşan iki ekibin serisini bu kez Turow kazanmıştı. İki takımın geçen ay Zgorzelec’deki mücadelesini Turow 92-79 kazanmıştı. Zaten Zielona Gora’nın son 12 deplasman maçında tek 75 üzeri yediği sayı bu deplasman maçında gelmişti. Bu kez çok yüksek skor çıkmayacağını düşünüyorum. ALT