Kapat

719 Büyükçekmece Basketbol – Gaziantep Basketbol Tahminleri

Büyükçekmece sezona ilk 2 maçını kazanarak başladıktan sonra son 2 maçını kaybetti. Geçtiğimiz hafta formda Banvit deplasmanında müthiş bir geri dönüşle maçı uzatmaya taşısalar da uzatmada mağlup oldular. Yüksek ikilik yüzdesi ile oynuyorlar. Kenny Hayes skorda öne çıkmış durumda. Stipanovic önemli bir tecrübe ama burada henüz kalitesini fark ettiremedi. Seawright’ın da daha verimli oynaması gerekiyor.

Gaziantep kadro yapılanmasını geç yapsa da geçen sezonki kadrodan bazı isimleri tutmayı başarmış ve fena olmayan bir kadro kurmuşlardı. Tabi sezona fikstür dezavantajının da etkisi ile 4 maçı kaybederek başladılar. İki deplasman maçında ortalama 86 sayı yediler. Çok fazla dış atış deniyorlar ve bu sezon bu atışlarda düşük yüzde ile isabet buluyorlar. Dar bir rotasyonla oynuyorlar. Guardlar Denmon ve Cherry verimsiz oynuyor.

Gaziantep haftaiçi Fiba Europe Cup’da zayıf rakibini ikinci yarıdaki üstün oyunu ile farklı geçti. Büyükçekmece haftaiçi Avrupa kupası mücadelesini sahasında zayıf rakibine karşı oynadı ve rahat kazandı, bu maç öncesi yorulmadıklarını söyleyebiliriz. Ligte son iç saha maçında seyircilerini üzmüşlerdi. Bu kez maça yüksek konsantrasyon ile iyi bir başlangıç yapıp ilk yarıdan farkı açmalarını bekliyorum. İY1