Kapat

719 Gran Canaria – Khimki Maç Tahmini

Gran Canaria, 23 maçta 22 galibiyet ile harika bir sezon geçirip tarihinde ilk kez Eurocup’da finale çıktı. Uzun yıllar İspanya’da çok fazla önemli takımı çalıştıran ve bu sezon takımın başına geçen Aito Garcia Reneses, bu sezon başına geçtiği Gran Canaria’nın gösterdiği performans ile yılın koçu seçildi. 2.20’lik genç uzun Tavares, pota altını domine ediyor ve sezonun en değerli oyuncularından biri konumunda.

3 sezon önce Eurocup’da şampiyon olan Khimki her katıldığı sezon olduğu gibi bu sezon da kupanın en öne çıkan takımlarından biriydi ve finale zorlanmadan geldi. Rice gibi Avrupa’nın en değerli guardlarından birine sahipler ki geçen sezon Euroleague Final Four’una damga vuran yıldız guard bu sezon da Eurocup’a damga vurdu. Koponen de keza onunla birlikte gösterdiği performansla Eurocup’ın en iyi takımında yer aldı.

İki takım da liglerindeki performans ile gelecek sezon Euroleague’de yer alamayabilir. Dolayısıyla bu kupayı kazanan takımın gelecek sezon Euroleague’de yer alacak olması finale ayrı bir önem katıyor. Çekişmeli bir maç olmasını bekliyorum. Canaria’nın agresif oyunu ve pota altında kuracağı üstünlük ile bir adım önde olduğunu düşünüyorum. ms1