Kapat

720 Radom – Zielona Gora Maç Tahmini

Rosa Radom son yıllarda beklenmeyen sezonlar geçirdi ve yarı final oynamayı başardı. Geçen sezon ayrıca kupayı finalde kaybettiler. Koç Kaminski’nin takımın başarısında payı büyük. Ayrılan yabancı oyuncuların yerine C.J Harris ve Torey Thomas ile yerli statüsünde de oynayabilen Seid Hajric ile anlaştılar. Milan Majstrovic ile de anlaşmışlardı fakat dizindeki sakatlık sonrası Igor Zaytsev’i aldılar. Salonları yeterli gereksinimleri karşılayamıyor ve yeni salon yapmaları gündemde. John Turek basketbolu bıraktı.

Polonya liginde son 3 sezonda final oynayan Zielona Gora, 2’sinde şampiyon olmayı başardı. Bu sezon tekrar Euroleague’de yer alacak. Koszarek, Zamojski ve Hrycaniuk gibi milli takımda uzun yıllar görev almış yerli oyuncular kadroda kalırken Karol Gruszecki, Mateusz Ponitka ve Szymon Szewczyk gibi üst düzey yerli oyuncuları transfer ettiler. Yabancı transferinde de Dejan Borovnjak, J.R Reynolds, Dee Bost ve Vlad Moldoveanu ile anlaştılar. Geçen sezon maçlarına ortalama 3800 seyirci geldi.

Rosa Radom hazırlık döneminde iyi bir grafik sergilemiş gibi gözükse de hep zayıf takımları zorlanarak yendi. Zielona Gora da Euroleague’de mücadele edeceğinden başta Almanya olmak üzere Avrupa ekipleri ile maçlar yaptı. Zielona Gora iki sezon önce bu kupayı kaybetmişti. Rosa Radom’da oynanacak bu maçta Zielona Gora’nın kazanıp kupaya uzanmasını bekliyorum. Tercihim MS2 Olacaktır.