Kapat

721 Saski Baskonia – Bilbao Basket Basketbol Tahminleri

Baskonia ligte son 5 maçta rakipleri 68 sayı ortalamasında tutup 4 galibiyet aldı. 7 iç saha maçında 6 galibiyet aldılar. İç sahada sadece bir maçta 80 üzeri sayı yediler. Kuvvetli ve derin bir kadroları var. Prigioni takıma geri döndükten sonra az maç oynadı ve basketbolu bıraktığını açıkladı. Hanga oyunun her alanında iyi performans gösteriyor. Perşembe günü Darüşşafaka deplasmanında kaybettiler.

Bilbao son 6 maçta 5 mağlubiyet aldı. Son 5 deplasman maçında ortalama 85 sayı yiyip 4 mağlubiyet aldılar. Deplasmanda son 3 mağlubiyetleri 20 üzeri farkla geldi. Bu maçı kazansalar bile kupaya katılmaları için averaj farkını kapatmaları mümkün değil. Fazla top kaybı yapıyorlar. Hervelle geçen hafta fena oynamasa da kötü bir sezon geçiriyor. Nikolic ve Mendia’nın sakatlığı sürüyor.

Baskonia derbide rakibine karşı gereken konsantrasyonu yakaladığında neler yapabileceğini geçtiğimiz sezon oynanan maçı 46 sayılık farkla kazanarak göstermişti. Bilbao son 2 ayda deplasmanda kaybettiği 6 maçı da çift haneli farkla kaybetti. Bu deplasmanda da dağılmalarını bekliyorum. MS1