Kapat

722 Buducnost – Banvit Maç Tahmini

Arka arkaya iki sezon Adriyatik’de Final Four’u kılpayı kaçırdıktan sonra Buducnost geçen sezon kuvvetli kadrosu ile yarı finale kalmayı başardı. Üst üste 9 sezonun 8’inde Eurocup’da yer alıyorlar. Takımın başında 4 senedir Igor Jovovic var. Omar Cook, Subotic ve Suad Sehovic takımda kalırken Sead Sehovic, Aleks Maric, Devoe Joseph ve Nemanja Jaramaz ile anlaştılar.

Banvit, üst üste 6. sezon Eurocup’a katılıyor. Geçen sezon beklenmeyen bir çıkışla Eurocup’da yarı final oynayarak tarihlerinin en iyi derecesini elde etmişlerdi. Sezon ortasında görevi devralan Selçuk Ernak ile yola devam ediyorlar. Keith Simmons’ın devşirme statüsünden oynamasının avantajı ile kulüpte 6. sezonuna giriyor. Dominique Johnson, Adrien Moerman, Courtney Fortson, A.J Slaughter, Courtney Fortson ve Gasper Vidmar ile anlaştılar.

Can Maxim Mutaf sakatlığından sezonun büyük kısmını kaçıracak. Yeni transfer Carmicheal da sakatlığından 1 ay yok. Simmons hazırlık döneminin bir kısmında yoktu ama durumu düzeldi ve oynayabilecek. Buducnost, Adriyatik liginde net bir şekilde rakiplerini düşük skorda tutup dominant performanslar gösterdi. Geçen sezon Banvit’in Buducnost deplasmanındaki maçında yaşanan kavga olayı belki de Banvit’in Eurocup’da grup lideri olmasına ve büyük avantaj kaybetmesine neden olmuştu. Çekişmeli ve düşük skorlu bir maç olmasını bekliyorum. Tahminim ALT TS:148,5 Olacaktır