Kapat

722 Starogard Gdanski – Anwil Wloclawek Basketbol Tahminleri

7 yıl önce ligte yarı final oynayan Starogard Gdanski o tarihten bu yana 5 sene önce kupayı kazanması dışında ligte bir başarı elde edemedi. Son yıllarda playoff’un uzağında yer aldılar. Dariusz Szczubial’ın yerine Aralık ayında takımın başına geçen Mindaugas Budzinauskas’ın sözleşmesi uzatıldı. Polonya vatandaşlığına da sahip olan Amerikalı oyuncu Michael Hicks, üst üste 7. sezonuna giriyor ve geçen sezon takımın en faydalı oyuncusuydu. Kadronun büyük kısmını korudular. Martynas Sajus, Thomas Davis ve Anthony Miles ile anlaştılar.

Anwil üst üste 5 sezonda sadece bir kez yarı finale yükseldikten sonra geçen sezon da yarı finale yükselmeyi başardı. Dmitriev, Chylinski ve Skibniewski takımda kaldı. Kacper Mlynarski, Pawel Leonczyk, Tyler Haws, Toney McCray ve Josip Sobin ile anlaştılar. Igor Milicic geçen sezondan beri takımın başında.

Anwil hazırlık döneminde ligin zayıf takımlarına karşı dominant bir görüntü verdi. Tyler Haws ve Josip Sobin öne çıktı. Starogard Gdanski de fena bir görüntü çizmedi. Savunmaların ön planda olacağı bir maç olmasını bekliyorum. ALT