Kapat

722 Yunanistan – Çek Cumhuriyeti iddaa Tahmini

Yunan takımı turnuva başında kazandığı 2 maçla bu tura kaldı , turnuvanın istatistiklerine bakamıyorum ama en düşük hücum performansları kendilerine ait olduğunu mutlak suretle düşünüyorum. Savunmada bir nebe iyi oldukları maçları kazanabildiler , Kaybettikleri maçlarda Belarus maçı hariç bizi ve Fransayı 50-60 civarlarında tuttular.

Elhotova ‘nın yıldızlaştığı maçta Belarusu deviren çekler biraz daha hücum yönleriyle buraya geldiler diyebiliriz , eski takım arkadaşı Burgova ile iyi anlaşıyorlar zaten iki oyuncunun yüzdeleri belirleyici oldu maçlarda. Yine eski takım arkadaşları Hanusova 3.parça olarak takımda bunlar hep USK Prag ekolü isimler o yüzden çeklerin beklentiler büyük bu 3 isimden.

Yunan ekibi belarus gibi dar rotasyona sahip takımlardan. eski KASKİ’li Dimitrakou takımda öne çıkıyor yine bu sene Türkiyede forma giymiş Spanou ve ligimizde play-off finali oynamış Kaltsidou öne çarpan isimler.

Benim bayanlar basketbol düşüncelerim şu şekilde herkese doğru gelmeyebilir fakat yüzdeler çok düşük olduğu için savunmayı daha katı yapabilen ekipler her zaman ön planda oluyor çok çok istisnalar hariç örneğin bunu bir ispanya takımı için söyleyemeyiz fakat bu seviye takımlarda Hücumdan ziyade savunma daha çok maç kazandırır.

Yunanistanın Çek Cumhuriyeti karşısında Fransa maçındaki savunma gayretini gösterdiklerinde kazanmaya yakın olduklarını düşünüyorum düşük skor da yine beklentilerim arasında..

ALT – MS:1 tercihlerim mevcut bu maça.