Kapat

723 Fransa – Türkiye iddaa Tahmini

Türkiye 2.tura Karadağ’i farkli yenerek iyi bir başlangıç yaptı.Her zamanki gibi Nevriye Yilmaz ve Lara Sanders takimi sürükleyen oyuncu olurken yapilan topa baski ile fazla fast break sayilari bularak rahat kazandik.Turnuvada ki en iyi oyunumuzdu diyebiliriz ama hala 60 sayi atarak mac kazanmak ancak çok iyi savunma yapmaktan geçiyor.

Fransa ise süpriz bir şekilde Yunanistan’a karsi zorlanarak kazandi.Aslında savunmalari gene harikaydi ancak hücumda o sutlar girmeyince maç bazi noktalarda tehlikeye girmişti.Kuşkusuz turnuvanın en iyi savunma takımilar özellikle fizim olarak cok kalin ve uzun oyunculara sahipler ve atletik ozellikleri ile birlikte turnuvanın en büyük favorisi konumundalar. Gruda-Yocubou-Miyem-Ciak pota alti dortlusu rakiplerine top gostermiyorlar.Celine Dumerc ve Salangac ise kisa rotasyonunda iyi isler yapıyor.

Milli takimimiza baktığımızda en iyi iki oyunumuz Nevriye Yilmaz ve Lara Sanders ancak bu iki oyuncuda en az 35 dakika süre aliyor bu yuzden Fransa uzunlari fiziki temasi çok sevdigi için bu iki oyunumuzuda yipratip oyundan dusurecektir. Bu yuzden turnuvanın en buyuk favorisi Fransa’nin millilerimizi düşük skorda tutup yenecegini düşünüyorum. MS1