Kapat

724 Royal Halı Gaziantep – Fenerbahçe Maç Tahmini

Gaziantep ilk kez bu sezon başında kupada son 8’e kalma maçlarında başarı elde etti ve bu organizasyonda ilk kez yer alma hakkı kazandı. Bu sezon Avrupa kupalarında yer almadıklarından lig maçlarına hazırlanmaları için iyi zamanları oluyordu. Ligte 3 maçlık mağlubiyet serisi sonrası son 2 maçta Beşiktaş ve Türk Telekom’u geçerek playoff yarışına dahil oldu. Djorde Gagic transferini yapmışlardı. Higgins gibi joker bir oyuncuya sahipler. Calloway’ın haftasonu kendini bulması önemli oldu. Williams son maçlarda fena oynamıyor. Lakovic geldiğinden beri tecrübesini yansıtıyor.

FB Ülker son 8 resmi maçını kazandı. Geçen hafta Euroleague’de Efes deplasmanında kazanılan maç önemli moral sağladı. Hickman da tekrar takıma adapte oldu. 2 sene önce Türkiye Kupası’nı kazanan FB Ülker geçen sezon Obradovic yönetiminde yarı finalde kupaya veda etmişti. Geçen hafta Euroleague maçında sakatlanan Bogdanovic oynamayacak.

Türkiye kupası Gaziantep’de düzenleniyor ve ev sahibinin sponsorlar desteğinde kupaya verdiği önem de farklı olacaktır. 2 hafta önce Gaziantep sahasında FB Ülker’e 71-59 kaybetmişti. Bu kez daha çekişmeli bir maç olabilir ama yine de FB Ülker galibiyete yakın taraf olduğunu düşünüyorum. Öncelikli tercihim sert savunmaların ön planda olacağı bir maç olmasını beklediğimden alt olacak. ALT TS:152,5