Kapat

725 Chicago – Charlotte NBA Maç Tahmini

Chicago, Jordan döneminin beni NBA ile tanıştıran muhteşem takımı.
Takım artık dönem başındaki o eski sıkıcı oyununu oynamıyor.Daha tempolu ve hücumda daha istekliler.Aynı Jordan’lı dönemindeki gibi…
Ee işin ucunda playoffs periyotunda bir 5.sırada katılarak daha zor rakiplerle eşleşme tehlikesiyle 3.sırada bitirerek kendine göre bir rakibin gelme fırsatı var.
Bu gece Derrick Rose sahadaki yerini almayacakken, Butler’in oynama ihtimali bulunmaktadır.
Son maçta 3.sıra için kıyasa yarıştığı Toronto takımını evinde 108-92 yenen Doğu Konferansı ekibi ilk yarıyı da 60-48 önde kapatmıştı.
Bu maçta rakibini periyot başına ortalama 23 sayıda tutan takım hedefini gerçekleştirmek için deyim yerindeyse babası gelse tanımayacak anlayışında çok istekli olduğunu göstermiştir.

Charlotte, son maçlarda izlediğim takım sanki hangi ligde mücadele ettiğinin farkında değil.Bir NBA takımı gibi oynamıyorlar.Takım da ruh kalmamış.Ekip de takımdaşlık ilkesi yerini tamamen kopuk bir disiplinsizliğe bırakmış durumda.
Mo Williams’ın eline bakar duruma gelen Charlotte yine berbat bir savunma ile mücadele ettiği son Sacramento karşısında yenilgiden kaçamamış.
Sacramento önemli eksiklerine rağmen Mo Williams’ı durdurunca hak ettiği galibiyeti rahatlıkla almıştır.

Chicago playoffslar’a 3.sırada katılmak istiyorsa ki verdiği izlenim bu yöndedir, Charlotte takımına karşı hücum da ritmini bulan yüksek tempoyla oynayarak savunma da rakibin iki etkili silahı Mo Williams’ı ve Henderson’u durduran bir taktik varyasyonuyla oynama bilincine sahip olmalıdır.
Tabi bir – Al Gülüm Ver Gülüm – durumu yaşanmazsa..!

Bu maçta – Al Gülüm Ver Gülüm – olayı yaşanmayacağını umut ederek ön plana çıkardığım değerli bahsim 3.5 dezavantajlı handikaba rağmen ilk yarı 1 tercihidir.
Ayrıca toplam sayı için açılan 189.5 bareminden üst tercihine de uzak olmadığımı belirtmek isterim.