Kapat

727 Fenerbahçe – Galatasaray Maç Tahmini

FB Ülker, normal sezonu lider tamamlasa da en önemli şey geçtiğimiz haftasonu Madrid’deki Final Four’du. İkinci çeyrekteki berbat oyun ile dağılarak kaybettiler ve bir hayal kırıklığı yaşadılar. Üçüncülük maçında da 28 sayı geriden gelip maça ortak olmaları kaybetmelerine rağmen moral verici oldu. Bu maça hazırlanmaları için iyi bir zamanları olmasa da rakiplerinden çok üstün kadroları var.

Galatasaray için çok çalkantılı bir sezon oldu. Saha içi sonuçların uzun yıllar sonra bu kadar kötü olduğu ekipte kadroda büyük değişimler yaşandı ve sakatlık problemleri ve saha dışı olumsuz gelişmeler takımı çok olumsuz etkiledi. Yine de Ergin Ataman’ın ekibinin tüm sezonun olumsuzluğunu düzeltebilecek bir şansı var, 2 maç kazananın turu geçtiği ilk turda ezeli rakiplerine yapacakları sürpriz tüm sezonda yaşananların geri planda kalmasını sağlayabilir. Zira bu maç öncesi 13 gün bu maça hazırlanmaları için zamanları oldu.

FB Ülker’in 2 ay önce Olympiakos deplasmanı öncesi oynadığı Galatasaray deplasmanında rakibin sadece 6 oyuncu ile oynamasına karşın kaybederek hayal kırıklığı yaşatmıştı. Ülker Arena’da Final Four sonrası taraftarın takımına iyi bir destek vereceğini düşünüyorum. FB Ülker, Galatasaray’a karşı son 5 iç saha maçının 4’ünde ilk yarıyı en az 17 sayı farkla önde kapadı. Her ne kadar geçen hafta sonu bir hayal kırıklığı yaşamış olsalar da ilk yarıdan çift haneli farkla üstünlük kurmalarını bekliyorum. İY1