Kapat

728 Best Balıkesir – Banvit Basketbol Tahminleri

Lige yeni yükselen Balıkesir fena bir kadroya sahip olmasa da sezona kötü başladılar. 4 maçı da kaybettiler. Son 2 maçta 90 üzeri yiyip dağıldılar. Çok düşük ikilik yüzdesine sahipler. Fazla top kaybı yapıyorlar. Savunmada hiçbir varlık gösteremiyorlar. Nichols köüt bir sezon geçiriyor. Culpepper hamlesi takım dinamiğinin iyice dağılmasına neden oldu. Golubovic ve Ofoegbu gibi uzunlar sisteme adapte olamamış durumda.

Banvit ligte favori olmadığı ilk 3 maçı kazanarak sezona başladıktan sonra geçen hafta Büyükçekmece karşısında çok farklı önde olduğu maçın uzatmaya gitmesine engel olamasa da uzatmada kazandı. Genelde maç sonlarını iyi oynamalarına rağmen bu kez belki de rehavete girmeleri maç sonunda şaşırtmalarına neden oldu. Çok yüksek ikilik yüzdesi ile oynuyorlar. Theodore geçen sezon Almanya ligindeki üstün performansını ligimize taşımış durumda. Muric ve Kulig için topu elinde bulundurmamak sorun olmuyor ve iyi kullanılıyorlar. Vidmar ligin en dominant pivotlarından biri.

Banvit haftaiçi Şampiyonlar Ligi maçını sahasında yaptı ve ribaundlarda rakibini ezip kazanmayı başardı, ekstra bir yorgunluk olmayacaktır. Derbi mücadelesinde Banvit’in kazanmasını bekliyorum. MS2