Kapat

730 Banvit – Yeşilgiresun Basketbol Tahminleri

Banvit sezona flaş bir başlangıç yaptıktan sonra geçtiğimiz ay kuvvetli ekiplere kaybetmişti. Son maçta İBB deplasmanında uzatmada mağlup oldular. 7 iç saha maçının 5’inde ilk yarı handikabı aştılar. Aşamadıkları 2 maçta sadece bir basket ile ilk yarı handikabı aşamadılar. Sahalarında hiçbir maçta normal sürede 80’den fazla sayı yemediler. Theodore harika bir sezon geçiriyor. Furkan kısa sürede takıma adapte oldu. Şampiyonlar Ligi maçını Salı günü sahalarında zayıf rakipleri karşısında oynadılar ve ekstra yorgunluk olmayacaktır.
Yeşilgiresun 4 maçlık mağlubiyet serisi sonrası son 3 maçta 2 galibiyet aldı. İlk 3 deplasman maçında 2 galibiyet aldıktan sonra son 4 deplasman maçını en az 80 sayı yiyip kaybettiler. Bu maçı kazanırlarsa kupaya katılacaklar. Ledo’nun sakatlığında alınan Murry onun boşluğunu doldurabilecek bir isim değil. Mahalbasic’in boşluğunu Ivanov ile doldurmuşlardı.

Banvit sahasında ilk yarıları ortalama 8 sayı farkla önde kapadı. Yeşilgiresun son 4 deplasman maçında ilk yarı handikapta kalamadı. Banvit’in ilk yarıdan üstünlük kurmasını bekliyorum. İY1