Kapat

730 Olympija Ljubliana – Mzt Skopje Maç Tahmini

Ev sahibi Olympija Ljubliana takımı yeni sezona iyi transfer hamleleri yaparak deneyimli ve iyi birkaç oyuncunun yanına potansiyeli yüksek oyuncuları kadrosuna dahil etti.
Bunlardan en çok dikkatimi çeken genç Sloven skorer gard Blaz Mesicek.Bir dikkat çeken transfer hamlesi ise İstanbul BŞB. takımından tanıdığımız deneyimli skorer gard Zackary Wright.Bu oyuncunun temposu sonuçta belirleyici faktörlerden biri olacaktır.
Ayrıca pivot Lesic ve Zagorac ile uzun forvet Nikolic takıma iyi katkı verebilecek isimlerdir.
Oyun tarzı olarak hücumda bu sene topu potaya yakın yere taşıyarak sayı bulma amacında olacağını düşündüğüm takımın ayrıca dış ikilik atışlarındaki yüzdesel başarısı da önemli bir etken olarak karşımıza çıkacaktır.
Savunma yönü olarak rakiplerinin etkili ve tempolu dış şutörlere sahip oyuncular karşında zorlanmasını beklediğim Olympija’nın boyalı alanda ise etkili müdafaa yapacağını söyleyebilirim.

Konuk ekip Mzt Skopje ise kadrosunda küçültmeye gitti.
Gard Simonovski ve Tsintsadze,uzun forvet Marinkovic(Zadar takımına transfer),gard Cvetkovic(Valencia takımına transfer),tecrübeli pivot Uros Lucic,pivot Samardziski(M.Vizura takımına transfer/geçen sezon bir dönem ligimizde Rönesans TED Ankara’da oynadı),gard Sehovic(Buducnost takımına transfer),gard Sinovec gibi isimlerden yararlanamayacak olan takım,tecrübeli pivot Mijatovic ve Bunic,gard Drenovac,skorer gard Ljubicic ve Marko Lukovic isimlerini kadrosuna dahil etti.Bu sezon bir önceki sezona göre maçlarını daha düşük sayı ortalamasına sahip olarak bitirmesini beklediğim takım enerji ve dinamizm olarak dayanıklılığı çok sürmeyecektir.
Forvet bölgesinde rotasyon anlamında eksik olan takımın en büyük silahı bu bölgenin vazgeçilmezi Damjan olacaktır.

İlk yarı 1 ideal bir tercih olabilir.

Geçtiğimiz sezonun ilerleyen haftalarında ne yazık ki saha dışı faaliyetlerin etkili olduğu Adriyatik liginde aynı olayların bu sezon yaşanmamasını temenni eder, bol şans dilerim.
Tahmin İlk Yarı Sonucu: 1