Kapat

731 Nanterre – Nancy Maç Tahmini

Nanterre ligte 5 maçlık galibiyet serisi sonrası son maçta Chalon deplasmanında dağıldı. Üst üste 3 maçta 97 sayı ortalaması yakaladıktan sonra bu maçta 72 sayıda kalmışlardı. Ligte son 4 iç saha maçında 90 sayı ortalaması yakaladılar. Son 10 iç saha maçında 9 galibiyet aldılar. Ligte 2 hafta sonra liderlik için Strasbourg deplasmanında kritik bir maça çıkacaklar. Weems, Riley ve Shuler çok yönlü skorer oyuncular ve iyi sezon geçiriyorlar.

Nancy son 9 maçta 7 galibiyet aldı. İç sahanın aksine deplasmanda iyi bir ritm yakaladılar. Son 9 deplasman maçında 7 galibiyet aldılar. Playoff’larda saha avantajına sahip girmeyi hedefliyorlar. Clark sezon ortasında rakipleri Nanterre’den gelmişti ve bir başka eski Nanterre’li Gladyr ile birlikte sakatlıktan döndükten sonra iyi ritm yakaladılar. Pietrus oyunun her alanında etkili oynamaya devam ediyor.

Nanterre, pazar günü Trabzon’da son saniyede kazandığı Eurochallenge Final Four’u sonrası rakibine hazırlanmakta zorluk çekebilir. Ligin ilk yarısında Nancy rakibini 93-79 devirmişti. Nanterre’in son 4 lig maçı ÜST bitti. Nancy son 3 deplasman maçında 85 sayı ortalaması yakaladı. Yüksek skor çıkabileceğini tahmin ediyorum. Nancy’nin de kolay pes etmeyeceğine inanıyorum. ÜST ve MS 2 TS:158,5