Kapat

731 TED Kolejliler – Darüşşafaka Doğuş Maç Tahmini

TED Kolejliler’de kötü gidiş sürüyor. Darüşşafaka deplasmanında alınan galibiyetin değerli olabilmesi için hedef maçların kazanılması lazımdı ama bunu başaramadılar. Uşak mağlubiyetinin ardından Banvit karşısında kazanabilecekleri bir maçı son topta kaybettiler. Hücumda bir şekilde üretmelerine rağmen işin savunma kısmına çözüm üretemiyorlar. Zaten bu oyuncu topluluğuyla bunu başarmalarını da beklememek lazım.

Darüşşafaka ise TED ve Telekom mağlubiyetleriyle zirve yarışında büyük bir yara almıştı. Hafta sonu Uşak karşısında beklenen kararlığı gösterip, rahat bir galibiyet aldılar.Yeni transfer Farmar ilk maçına çıktı ve iyi bir performans sergiledi.

Tek kulvarda mücadele eden Darüşşafaka’nın bu kupanın en büyük favorilerinden birisi olarak görüyorum.İki takım arasında yaklaşık İki takım yaklaşık 15 gün önce ligde karşılaşmış ve karşılaşmayı TED deplasmanda kazanmıştı. Tabii o mücadeleyi bu maç öncesi pekte fazla dikkate almamak gerekiyor. Ben,Darüşşafaka’nın baştan sona üstünlük kuracağını ve net bir galibiyet alacağını düşünüyorum.