Kapat

732 Olimpiakos – AEK Maç Tahmini

Olympiakos ligte son 14 maçını kazandı. Geçen hafta perşembe günü Novgorod’da ikinci yarıdaki üstün oyun ile 91 sayı atıp kazandıktan sonra haftasonu da Kolossos deplasmanında 88 atıp farklı kazandılar. Ligte son 9 maçlarının 6’sı ÜST bitti. Çift guard sistemi ile akıcı bir oyun sergiliyorlar. Ligte en fazla asist ve blok yapan takımlar. Canarias’dan Tsairelis ile anlaştılar.

AEK bu sezon başladıktan sonra yaptığı transfer hamleleri ile dikkat çekmeyi başardı ve bu da sonuçlara olumlu yansımıştı. Pazartesi günü zorlu Panathinaikos mücadelesinde fena mücadele etmeseler de kaybettiler. Deplasmanda ortalama 81 sayı yediler. Deplasmanda ilk 7 maçta 6 mağlubiyet aldıktan sonra son deplasman maçını kazandılar. Ligimizde forma giymiş bir çok oyuncuya sahipler. Mensah-Bonsou ve Hairston son maçlarda iyi oynadı.

AEK’nın son 9 maçının 7’si ÜST bitti. Olympiakos’un da ligte son 7 iç saha maçının 5’i ÜST bitti. AEK’nın yüksek tempolu oyununa ev sahibi takımın da ayak uyduracağını ve konuk takımın kaliteli isimleri ile skor sıkıntısı yaşamayacağını maçın da ÜST biteceğini tahmin ediyorum.