Kapat

732 Rusya – Slovakya Maç Tahmini

geçen sene yaza doğru Toliveri bin bir uğraş ile Slovak vatandaşlığına geçirdiler , turnuvalarda tamamen onun zorlaması ile bir yerlere geliyorlar, EL tecrübesi olan Zirkova ona eşlik eden tek isim , Jurcenkova geçen sene Almanyaya gitmişti iyi bir sezon geçirmedi turnuvada da iyi bir istatistik sergilemiyor istatisten ziyade savunmada çok hantal diyebilriim içeride.

Rusyadan nasıl söz edelim ki ? Harika bir turnuva geçiriyorlardı ama Litvanya maçındaki 18 sayıdan gelen mağlubiyet onlar hakkında düşüncelerimi zedeledi , WNBA oyuncusu bu kuş Kurskda EL yarı finali gören Prince ile guard rotasyonunu doldurdular. Prince bi 4-5 senedir Rus vatandaşı hatta Galatasarayda oynarken Rusya milli takımında bilerek oynamadığı için takımla Prince’ın arası da soğumuştu ama bu turnuvada biraz daha bu görüntüden uzaklar yeni koç ile de araları kötü görünmüyor maçlarda.

Osipova Prince’ın Kurskdan takım arkadaşı onu en çok destekleyen isimlerden maç içinde , bu sezon kötü performans sergilesede turnuvada elinden geldiğini yapıyor. Belyakova beklenmedik şekilde iyi turnuva geçiren isimlerden başkası. Kursk alt yapısı ile turnuvadalar zaten. Bu 3 oyuncuda bu kış Kurskda beraber forma giydiler . Çek takımının Prag ekolü gibiler o yüzden ÇEK takımına Rus çakması demiştim dün. Vieru ise içerde bence zayıf kalan bir isim.

Maç için tahminlerime gelirsek , Rusyanın litvanyadan çok daha üstün bir kadro yapısı olduğunu düşünüyorum , Litvanya maçındaki gibi kontrolü kaybetmezlerse maç sonu fark korunur. Dünkü Belarus maçı gibi Toliverda turnuva ilerledikçe yüzdesini düşürüp takımı yakabilir.

Tahminim : MS:1 – İY:1 – ALT