Kapat

733 Golden State – Houston Maç Tahmini

Serinin ilk maçı müthiş tempolu keyif verici oldu. Houston maça beklenmedik bir şekilde iyi başladı ve 16 sayı öne geçti fakat Golden State, Bogut’un da faul problemine girmesi ile kısa bir beşe döndü ve Green’i pivot olarak kullandığı dönem Livingston’ın da öne çıkması ile ilk yarıyı 21-4’lük seri ile kapatıp öne geçtiler. Son çeyrekte Golden State, Howard’ın sol dizinden sakatlanıp kenara gelmeis ile kısa bir beşe döndü ve Harden’ı düzen dışına çıkartmayı başarıp skorda üstünlüğü elde etti ve son anlarda Ariza sayesinde yaşanan heyecana rağmen kazanmayı başardı.

2 gün önce 7. maç oynayan Houston yorgun gözükmedi. Harden neredeyse her penetresinde faulü göstermeye çalıştı ama istediği düdükleri alamadı, bu maçta bu açıdan daha fazla serbest atış çizgisine gelebilir. Ariza’nın varlığı bu seride çok önemli ve hücumda ceza şutları dışında rakibin yıldız skorerlerinden birini durdurması gerekiyor. Harden, triple-double’ı kaçırdı. Brewer, Terry ve Jones kötü bir maç çıkardı. Golden State normal sezondaki kadar dominant bir oyun sergilemese de galibiyet ile başlamak güven tazeleme açısından önemli oldu. Livingston, 14’ü ikinci çeyrekte olmak üzere 18 sayı attı. Curry 34 sayı ile maestro gibi oynadı. Green oyunun iki tarafında da faydalı oynadı. Thompson 1/7 üçlük ile ritmini bulamadı.

Houston’da Howard’ın bu maçta oynama durumu belirsiz. Eğer oynamazsa Golden State’in savunmada içeri kapanıp dış şutları riske etmesine gerek kalmayacak ve yine kısa bir beşle sahada yer alabilecek. Capela, Howard’ın yokluğunda ilk maçta fena oynamadı. İki takım da ilk maçta düşük dış şut yüzdesi ile oynadı. Bu kez daha yüksek yüzde ile dış şut atmalarını bekliyorum. Golden State rakibine karşı bu sezon oynadığı 5 maçı da kazandı. Yüksek skorlu geçmesini beklediğim bu maçı da farklı kazanacağını düşünüyorum. MS1 VE ÜST