Kapat

733 Nizhny Novgorod – EA Milano Maç Tahmini

Nizhny Novgorod kağıt üzerinde kadrosunun üzerinde performans sergiliyor. Top 16’da en zayıf halkalardan biri olmaları bekleniyordu ama hiçbir maçta kolay pes etmediler ve 2 galibiyet aldılar. Kalan 4 iç saha maçının 3’ünde büyük ihtimal iddiası kalmamış rakipleri yenerler ve hedef maç olan İstanbul’da Efes’i devirirlerse gruptan çıkma şansları var. Attıkları basketlerin büyük bölümü asist üzerinden geliyor. En yüksek ikilik yüzdesine sahip takımlar. Parakhouski ve Thompkins Top 16’da performansını inanılmaz bir seviyeye çıkarttı. Rochesti de olağanüstü bir sezon geçiriyor. Kinsey’de ise bir düşüş var ve sakatlığından oynamayacak. Rihards Kuksiks ile anlaştılar.

Milano’nun fena bir kadrosu olmasa da takım görüntüsünden uzak olmaları geçen sezon çeyrek final yaptıkları organizasyonda bu sezon Top 16’da ilk tur sonunda adeta havlu atmalarına neden oldu. 7 maçta ortalama 84 sayı yiyip 6 mağlubiyet aldılar. Son 5 maçlarının 4’ü ÜST bitti. Ribaunlarda sorun yaşıyorlar. En az asist yapan takımlar. Düşük serbest atış yüzdesi ile oynuyorlar. Fazla dış atış deniyorlar ama düşük yüzde ile isabet buluyorlar. Top 16’da çok kötü oynayan Ragland son maçlarda toparlandı. Moss bu turda karavana atıyor. Kleiza oyunun iki tarafında da çok kötü oynuyor. Hackett’ın Top 16’da performansında çok düşüş var ve 1/22 üçlük attı. Gentile halen verimsiz oynasa da son maçlarda iyi skor katkısı veriyor. Bir tek Brooks’un performansı Top 16’da arttı ve formda.

İki takım da fazla faul yapıyor. Nizhny Novgorod’un Euroleague’de son 4 maçında en az 160 üzeri sayı çıkarken son 5 iç saha maçlarının da 4’ü ÜST bitti. Milano’nun da 9 deplasman maçının 8’i ÜST bitti. Yüksek tempolu bol skorlu bir maç olmasını bekliyorum. ÜST TS:156,5