Kapat

733 Reggiana Emilia – Venezia Maç Tahmini

Serinin ikinci maçını kaybederek saha avantajını kaybeden Venezia, çarşamba günü deplasmanda çok kararlı oynadığı maçta farkı 16 sayıya kadar çıkarttı fakat Emilia son dakikada farkı 3 sayıya indirse de süre maçı çevirmelerine yeterli olmadı.

Tarihlerinde ilk kez yarı finale kalan Venezia, bu seriyi kazanırsa ilk kez Euroleague’de de yer alma şansı yakalayabilecek. Çok uzun zaman yardımcı antrenörlük yaptıktan sonra Massilimiliano Menetti 4 senedir takımın başında. Çok uzun yıllar İtalya birinci liginde mücadele etse de 1996’da dibe vuran ve en alt liglerden 4 sene önce tekrar birinci lige çıkan Emilia birinci ligte aldığı yer aldığı önceki 3 sezonda da çeyrek finalde elenmişti. Bu sezon ise 74 sene sonra tekrar şampiyonluk için şansları var.

Emilia’da tecrübeli Kaukenas seriye iyi başladıktan sonra son maçlarda etkisiz kaldı. Playoff öncesi transfer edilen Chikoko fazla kullanılmıyor. Yüksek ikilik yüzdesi ile oynamalarına rağmen düşük dış şut yüzdesi mağlubiyete neden oldu. Venezia’da Peric, Goss ve Viggiano iyi bir seri geçiriyor. Son maçta sadece 5 oyuncuya 10 dakika üzeri süre verseler bu oyuncuların iyi grafiği önemli oldu. Playoff öncesi transfer edilen milli skorer Aradori az şans buluyor. Düşük tempolu savunmaların ön planda olduğu bir maç olmasını bekliyorum. ALT