Kapat

734 Çek Cumhuriyeti – Estonya Maç Tahmini

6 sene sonra son Avrupa Şampiyonası’na katılmayı başaran Çek Cumhuriyeti’nin fena bir kadrosu olmasa da bir arada uyum içinde oynadıkları söylenemez. Hazırlık döneminde gözüktüğü gibi akıcı yüksek tempolu oynamayı hedefleyen bir takımlar. Satoransky’e iyi bir sezon geçiren Vesely’den destek gelecek gibi gözüküyor. Welsch ve Barton, 99’daki Avrupa Şampiyonası’ndan beri takımın formasını giyiyor. Bu sezon ilk kez devşirme olarak Galatasaray’da oynayacak skorer oyuncu Blake Schilb’i kadroya kattılar. 2013’den beri Ginzburg takımın başında.

2013’de ilk eleme turunu kazanarak 2001’den sonra ilk kez Avrupa Şampiyonası’nda yer alma hakkı kazandılar. Takımın başında 10 senedir daha önce oyuncu olarak birçok önemli turnuvada yer almış Tiit Sokk var. Kangur ve Vene uzun yıllardır ülke dışında fena olmayan takımlarda forma giyiyor. Estonya hazırlık döneminde bazı maçlarda savunmayı iyi yapabildiği karşılaşmalarda rakiplerini zorlayabildi fakat skor sıkıntısı yaşayan bir ekipler.

Estonya taraftarı maçlara büyük ilgi gösterdi ve kendi taraflarına ayrılan biletlerin büyük kısmını çoktan tüketti. Yüksek tempolu bol skorlu bir maç olabileceğini tahmin ediyorum. Tahminim ÜST