Kapat

736 Almanya – İzlanda Maç Tahmini

Almanya basketbol ligi son yıllarda büyük aşama kaydetse de yerli oyuncu bakımından aynı oranda bir gelişmeden söz edemeyiz. 2007’den beri hiçbir turnuvada çeyrek finale kalamadılar. O turnuvada takımı taşıyan ve o tarihten beri sadece 2011’de milli takım forması giyen 37 yaşındaki efsane Dirk Nowitzki ev sahipliği yapacakları turnuva için tekrar milli takıma döndü. Nowitzki dışında Atlanta’da süre aldığı bölümde fark yaratmayı başaran Schröder de takımın öne çıkan diğer oyuncusu. Önceki 6 sezon Bamberg efsanesinde iyi bir istikrar yakalayan ve 2 ay önce Denver’ın da asistan olarak göreve aldığı Chris Fleming takımın başına geçti. İyi bir yıl geçiren genç oyuncu Maxi Kleber sakatlığından oynamayacak. Maik Zirbes 2 hafta önce hazırlık maçında sakatlandı ve kadrodan çıkartıldı. Günther, Theis ve Harris de sakatlığından yok. Gavel bu sezon Alman pasaportu aldı ve artık Alman milli takımını formasını giyecek.

İzlanda geçen sezon elemelerde diğer gruplardan farklı olarak 3 takımın yer aldığı grupta Britanya’ya karşı 2 maçını da kazanıp tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonası’nda yer alma hakkı kazandı. Takımın en öne çıkan oyuncusu uzun yıllardır İspanya liginde oynayan 33 yaşındaki skorer guard Jon Stefansson. Vilhjalmsson, Avrupa’nın önemli liglerinde son yıllarda iyi şans buldu. Palsson da genç yaşına rağmen İspanya liginde tecrübe kazanıyor. Takımın başına geçen sezon tekrar Craig Pedersen geçmişti.İzlanda çok kısıtlı bir takım ve tarihlerinin ilk Şampiyona deneyimi pek hoş olmayan sonuçlara sahne olacaktır.

Almanya hazırlık döneminde çok ciddi skor sıkıntısı yaşadı. Nowitzki’den beklentiler büyük olsa da hazırlık maçlarında çok sönük kaldı. Almanya’nın sahasında rakibini düşük skorda tutup kazanmasını bekliyorum. TAHMİNİM ALT